Festiwal

wydarzenieFB 1200 628 1Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
Program gdańskich obchodów
W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu zapraszamy na uroczystość pod makietą Wielkiej Synagogi przy ul. Bogusławskiego, koncert carillonowy oraz spacer historyczny śladami wspólnot żydowskich. W wydarzeniach, które odbędą się w dniach 27-29 stycznia br. można uczestniczyć nieodpłatnie na żywo, bądź online. Aby wziąć udział w spacerze historycznym należy wypełnić formularz rejestracyjny.
Listę nazwisk Żydów, ofiar II wojny światowej czytalibyśmy bez przerwy 100 dni i nocy. Około 6 milionów Żydów zostało zastrzelonych w egzekucjach, zamordowanych w komorach gazowych, zamęczonych i zagłodzonych w gettach i obozach. Około trzech milionów ofiar Holokaustu było obywatelami II Rzeczpospolitej. Dlatego dziś my mamy obowiązek nieustannego przypominania o zbrodni nazistowskich Niemiec.

zblizenia plakat 2021 v1Rozpoczynając w 2012 roku naszą przygodę z organizacją festiwalu ZBLIŻENIA, nie spodziewaliśmy się, że nabierze ona takiego rozpędu. Jesteśmy szczęśliwi, że po wyjątkowo ciężkim dla nas wszystkich roku możemy spotkać się i świętować kolejną edycję ZBLIŻEŃ. Tradycją ostatnich lat jest nadawanie naszym wrześniowym spotkaniom tematu przewodniego. W tym roku, aby choć na chwilę zapomnieć o problemach, izolacji i towarzyszącej wielu z nas w ostatnich miesiącach samotności, wracamy do początku.

poster2Serdecznie polecamy FestivALT w Krakowie, który potrwa do 4 lipca.

Tegoroczna edycja potrwa ponad tydzień od soboty, 26 czerwca, do niedzieli 4 lipca. W kalendarium znajdą się interwencje artystyczne, działania w przestrzeni miejskiej, projekty z wykorzystaniem rzeczywistości rozszerzonej a także panele dyskusyjne, spacery miejskie czy wystawy. Wydarzenia dostępne będą dla publiczności w sposób odpowiadający pandemicznym realiom, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, zarówno na żywo jak i on-line. 

zblizenia plakat 2020 smallW dniach 10-13 września zapraszamy na VIII edycję Festiwalu Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA.

W programie wiele ciekawych pozycji: wykłady, spotkania, spacery, koncerty.

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy. Więcej informacji na www.zblizeniafestiwal.org

Zapraszamy!

STRONATermin: 27 stycznia 2020 r.

Prezydent Gdańska - Aleksandra Dulkiewicz

Dyrektor Muzeum Gdańska - Waldemar Ossowski

Wyznaniowa Gmina Żydowska w Gdańsku

oraz  Fundacja Kultury Zbliżenia

zapraszają na gdańskie obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu

PROGRAM

plakat kristallnacht 2Mamy zaszczyt zaprosić Państwa na uroczystości

gdańskich obchodów 81. rocznicy Nocy Kryształowej,
które odbędą się 9 listopada 2019 roku o godzinie 18:30
w Nowej Synagodze w Gdańsku przy ul.Partyzantów 7.

dyplom ERDK Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy dyplom uznania od polskiego koordynatora Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego, który był patronem tegorocznej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA. Byliśmy częścią 12 tysięcy wydarzeń organizowanych w 37 krajach, w których wzięło udział prawie 6 miloionów osób.

Informacja o naszym Festiwalu została oczywiście w kalendarium obchodów ERDK :)

 

Tags:

IX ZBLIŻENIA dofinansowano ze środków

Gdansk  wolnosckultury      Wojewodztwo Pomorskie poziom prawa 2012 cdr9      szih logo pl black 900 px


Partnerzy Festiwalu ZBLIŻENIA

      jdc logo         LOGOGMINY Akademia Muzyczna im. Stanisawa Moniuszki w Gdasku Czer W2    Citymeble        IKM logotyp        logo pasek      arteria bw rev GSA    CMYK plama logo podstawowe       CMYK GAK logo podstawowe  logo stowarzyszenia2        szydlowski hotel logo    Karta do kultury biel       Offstage logo 1200      Primedio        


Patroni medialni


                

    Gdansk www falka        ZP logo MAIN 2D kolor        Nowe v b RGB S     logo rgb

© 2015 Fundacja Kultury Zbliżenia

Search